A lőszertároló szekrények a lőszerek és patronok biztonságos tárolására szolgálnak.
Vásárláskor különös figyelmet kell fordítani a zár méretére és típusára. A lőszertároló szekrények számára nem mindig szükséges magas biztonsági szint, azonban a pisztolyszéfek kompakt kialakítása megbízhatóan megakadályozza, hogy a lőszerek és a fegyverek illetéktelenek kezébe kerüljenek.
Tárolja tűzfegyvereit és lőszereit törvényeknek megfelelően, az egyik általunk tesztelt és tanúsított fegyverszekrényben.
Nemcsak a fegyvereket, hanem a hozzájuk tartozó lőszereket is védeni kell az illetéktelen hozzáféréstől. A Rottner Security által kínált robusztus és erős lőszertároló szekrények/széfek a legjobb megoldást jelentik. Vannak osztályozás nélküli lőszertároló szekrények/széfek, de a biztonsági szinttel rendelkező széfek már fokozott védelmet nyújtanak, például jobb tűzvédelmet biztosítanak. Természetesen kínálatunkban megtalálhatóak a megfelelő fegyvertároló szekrények/széfek hosszú fegyverek, kézifegyverek és lőszerek tárolására.
Szakképzett munkatársaink szívesen adnak tanácsot a lőszerszekrény/széf kiválasztásában.
A lőszertároló szekrény/széf egy speciálisan tervezett acélszekrény, amely kifejezetten lőszerek és patronok tárolására szolgál. Vásárláskor különös figyelmet kell fordítani a méretekre és a zár megválasztására.
A lőszertároló szekrény/széfre nem minden esetben szükséges magas biztonsági szint. Azonban, ha engedélyköteles fegyvereket és lőszereket szeretne tárolni, használnia kell egy olyan biztonsági tartályt, amely legalább a CSN EN 1143-1 SZUCZ szerinti MABISZ D osztályozásnak megfelel.
A lőszertároló szekrények/széfek megakadályozzák, hogy a lőszerek illetéktelen kezekbe kerüljenek. Tárolja lőszereit a törvényeknek megfelelően az egyik tesztelt és tanúsított lőszertároló szekrényben/széfben. Weboldalunkon megtalálja a megfelelő megoldást a lőszerek biztonságos tárolására.
A lőszertároló szekrény/széf tulajdonosa csak meghatalmazott személyek számára engedheti meg a hozzáférést, ez különösen a családtagokra vonatkozik.
A lövészklubokban való belépéshez szükséges szakértelem igazolását egy magasabb szintű kerületi egyesület állítja ki, amely egy egyedi jellegzetes tanfolyam elvégzését követően szerezhető meg.
Biztonsági tárolók, biztonsági osztályozása:
A fegyver- és lőszertulajdonosok számára az optimális zár kiválasztása egyéni döntést igényel. Az alábbiakban bemutatjuk a különböző zártípusokat, amelyek áttekintése általános információkat nyújt.
Választható zártípusok:
Duplatollú kulcsos zár/henger zár: Ez a legegyszerűbb módszer a lőszertároló lezárására – ebben az esetben nem kell megjegyeznie egy kódot! Két kulcsot biztosítunk a zárhoz. Fontos, hogy a kulcsokat úgy kell tárolni, hogy védve legyenek az illetéktelen hozzáféréstől. A magas lopáskockázat miatt a biztosítótársaságok gyakran mechanikus vagy elektronikus zárat javasolnak.
Mechanikus zár: Ahogy a neve is sugallja, a mechanikus zár nem igényel áramot és elemet. A titkos számok megváltoztatását kizárólag a kódtulajdonos végezheti el. A széf tulajdonosának így nincs szüksége kulcsra, így nem kell attól tartania, hogy elveszik.
Elektronikus zár: Ez a leggyakoribb és legnépszerűbb változat a lőszerek biztonságos tárolására. Meg kell jegyezni, hogy az elektronikus zárak elemekkel működnek, amelyeket időnként cserélni kell. Ha az elem meghibásodik, a zár kívülről táplálható árammal. A titkos számokat újra és újra beállíthatja.
Ujjlenyomat olvasó zár: Praktikus, gyors és egyszerű megoldás, ahol a széf nyitása csupán egy ujjlenyomat felismerésével történik. Ezáltal nem kell aggódnia a kódok vagy számkombinációk elfelejtése miatt, illetve a kulcsok helytelen elhelyezése vagy elvesztése sem okoz gondot. Akár 60 különböző ujjlenyomat tárolható.
Tipp: Hasonlítsa össze a különféle zárak előnyeit és hátrányait, hogy megtalálja az Ön számára legmegfelelőbbet.
Tesztelő intézetek, amelyek tanúsítják a fegyvertároló széfeinket az ellenállási szintjük szerint:
Ezek a független intézetek végzik a teszteket, amelyek alapján meghatározzák a termékek védelmi osztályát és biztonsági szintjét. Az 1143 és 14450 számú európai szabványok rögzítik ezeknek a tesztelési eljárásoknak a módját.