Útmutató a gyermekek számára biztonságos otthonokhoz

November 09, 2021
Itt számos tippet és óvintézkedést talál a gyermekbiztos otthon érdekében ❯ Biztonság a gyerekszobában, a fürdőszobában, a konyhában, a kertben és még sok másban.

Büszke pillanat minden szülő számára, amikor gyermeke elkezd kúszni vagy járni. Ez izgalmas, de az új mozgásszabadsággal nő a gyermek sérülésveszélye.

Az 5 év alatti gyermekeket érintő balesetek csaknem fele saját otthonukban történik – ezek közül sok megelőzhető lenne megelőző intézkedésekkel. Ezért első lépésben a szülőknek meg kell próbálniuk a gyerek szemszögéből látni a lakást.

Sok olyan veszély leselkedik a gyerekekre a mindennapi helyzetekben, amelyeket a felnőttek észre sem vesznek, mint például a lépcsők, a záratlan szekrények vagy a bútorok éles sarkai, szélei. Szálljon le a gyermek szemmagasságába, mászzon át a lakásán - az eredmény elkápráztatja Önt! Látni fogod, hogy teljesen más felfogást kapsz.

Íme néhány tipp és óvintézkedés annak érdekében, hogy otthona biztonságban legyen a gyermekek számára:

BÚTOR

BÚTOR

Polcok, komódok, asztalok és társaik: Egyes bútorok arra ösztönzik a gyerekeket, hogy mászókaként használják őket. Magasról jobb kilátás nyílik, nem? A felnőttek nincsenek mindig kéznél, hogy a kicsiket ne másszák fel, és veszélyes balesetek következnek be.

Nem csak arról van szó, hogy a gyerek leeshet, hanem az a veszély, hogy az egész polc vagy komód felborul, felborul, ráesik a gyerekre vagy akár el is temetheti. Lehetőség szerint rögzítse a bútordarabokat (alsó/hátsó falfúrások), és rögzítse csavarokkal a komódokat, szekrényeket stb., hogy ne legyen felborulás veszélye. Más tárgyak - állólámpák, lapos képernyős tévék/sztereók kis dobozokon, nagy képek, figurák stb. - szintén felborulhatnak vagy ráeshetnek a gyerekekre és megsérülhetnek.

Kisgyerekekkel ne használjon terítőt, futót, garnitúrát - ráhúzódnak, és minden, ami rajtuk van (forró kávé, virágváza, edények stb.), a gyerekre ömlik/esik.

HÁZI NÖVÉNYEK

HÁZI NÖVÉNYEK

Sok szobanövény mérgező, a kaktuszok tüskéi veszélyesek – a választásnál ügyeljen arra, hogy ártalmatlan növényeket válasszon, amelyek véletlenül elfogyasztva sem okoznak kárt. A gyerekek kíváncsiak, a kicsik mindent a szájukba vesznek - a színes virágok és az érdekes levelek csábítóak.

AJTÓMEGÁLLÍTÓ

AJTÓMEGÁLLÍTÓ

Amikor a lakásban játszik és tréfálkodik, a gyereknek sokszor könnyebben beakad az ujja az ajtón, mint gondolná. Itt segíthetnek az ajtózárók, amelyek pontosan ezt akadályozzák meg, és gyorsan és egyszerűen felszerelhetők.

VÉDŐÉLEK/BURKOLATOK

VÉDŐÉLEK/BURKOLATOK

A védősapkák ugyanolyan fontosak az asztalok vagy polcok éles sarkainál és széleinél, amelyekre a gyermek könnyen felütheti a fejét. Ne becsülje alá a csúszásveszélyt, különösen akkor, ha a padlót előzőleg letörölték, és az aljzat még nedves. Továbbá ne használjon csúszós szőnyeget, és ne helyezzen alá csúszásmentes szőnyeget, hogy a flokati ne váljon repülő szőnyeggé.

LÉPCSŐ AKASZ

LÉPCSŐ AKASZ

Rögzítse a lépcsőket sorompóval vagy védőhálóval, hogy a még megfelelően járni nem tudó kicsik ne esjenek át a lépcsőn.

A lépcsős kapuk demenciában vagy Alzheimer-kórban szenvedőknek is ajánlottak, akik tájékozódási nehézségekkel küzdenek.

A nyugtalan alvás felkelésre csábít, az emberek tájékozatlanok, nem tudják, hol vannak, és nő a lépcsőn való leesés veszélye. Minden olyan intézkedés, amely biztonságosabbá teszi az otthont, nemcsak a gyermekek, hanem az idősebb szobatársak védelmét is segíti.

KÉS, VILLA, OLLÓ, FÉNY - NEM KISGYERMEKEKNEK

KÉS, VILLA, OLLÓ, FÉNY - NEM KISGYERMEKEKNEK

A jól ismert mondóka rámutat arra, hogy az evőeszközök és hasonlók nem alkalmasak a gyermekek számára. Kíváncsiak és nagy felfedezési vágyuk van, mindig fel akarják fedezni a környezetüket, és mindent megérintenek, ami elérhető. A veszélyes tárgyakat (kés, olló, levélnyitó stb.) vagy könnyen törhető tárgyakat (üvegvázák, poharak, dísztárgyak) mindig gyermekektől elzárva kell tartani.

Az öngyújtónak és a gyufának abszolút nincs helye a gyerekek kezében, tárolásra zárható fiókok ajánlottak. A tűz iránti vonzalom töretlen, és minden gyerek ki akarja próbálni, hogy tud-e maga is lángot gyújtani, például azért, mert gyertyafényt szeretne biztosítani. Szereljen be tűzjelzőt minden helyiségbe, mindenképp a konyhába, a gyerekszobába és a hálószobába.

Különösen nagy számban gyújtanak tüzet az adventi koszorúk vagy a karácsonyfa gyertyái – valódi viaszgyertyák helyett használjon LED-es termékeket.

ALULÉRTÉKELT TŰK

ALULÉRTÉKELT TŰK

A tűk (tűk, varrótűk, kötő- vagy horgolótűk) a varrókazettához tartoznak. Ha szabadon hevernek - pl. a gyapjúkosárban - játékgá alakítják. A színes tűk különösen vonzóak. A kis példányok fulladásveszélyt, a nagyobb szúrt sebeket jelentenek.

KÁBELEK ÉS ALJZATOK

KÁBELEK ÉS ALJZATOK

Ügyeljen arra, hogy minden kábel és vezeték ne legyen gyerekektől elérhető, és hogy minden aljzat mindig fedéllel legyen ellátva. A nyitott aljzatok arra csábítják, hogy pálcikát vagy hegyes tárgyat helyezzen be.

FEGYVERTÁROLÁS

FEGYVERTÁROLÁS

Természetesen a lőfegyverek nem gyermekek kezébe és illetéktelen személyek számára valók. A rövid és hosszú fegyvereket (töltetlen állapotban) és a hozzájuk tartozó lőszert biztonságosan fegyverszéfben kell tárolni, és mindig le kell zárni. Még akkor is, ha csak rövid időre hagyja el a helyiséget – zárja le a fegyverszéfát!

Fegyver és lőszer Németországban EN 0 biztonsági szinttől (Német fegyvertörvény 36. §) együtt tárolható, a nem tesztelt fegyverszekrények csak lőszer tárolására használhatók.

Ausztriában a fegyvereket/lőszereket nem hitelesített/nem tesztelt fegyveres szekrényekben lehet tárolni. Javasoljuk, hogy EN0 vagy EN1 osztályú fegyverszekrényekben tárolja őket.

VESZÉLYEK A pincétől A TETŐIG

VESZÉLYEK A pincétől A TETŐIG

Egyes helyiségekben - fitneszterem, pince, padlás, mosókonyha, műhely, garázs stb. - további veszélyek leselkednek. Minden szerszám (balták, fűrészek, kalapácsok, szögek...) és kerti felszerelések (fűnyíró, gereblye, lapát...) tabu a gyerekek kezében. Gyermekek nem léphetnek be ezekbe a helyiségekbe felügyelet nélkül. A nagyobb gyerekeknek elmagyarázhatod a szerszámok használatát, felhívhatod figyelmüket a veszélyekre, kis munkadarabokat készíthetsz velük együtt, stb. Így a kezdetektől megtanulják a szerszámok használatát, és ha anya és apa odafigyel a biztonsági intézkedésekre , a gyerekeik is megteszik – példakép hatás!

A mosógépet/mosogatógépet gyermekbiztonsági zárak teszik biztonságosabbá - ez megakadályozza, hogy a gyermek bemásszon, és az ajtó becsapódjon, és esetleg ki se tudjon szállni.

GYÓGYSZER ÉS TISZTÍTÓ TERMÉKEK

GYÓGYSZER ÉS TISZTÍTÓ TERMÉKEK

Ne hagyjon akadálytalanul semmilyen folyékony vagy szilárd formájú gyógyszert, tisztítószert (mosogatógép fül, mosópor, konyhai és fürdőszobai spray, padlótisztító, zsíroldó...), benzint, fáradt olajat, növényvédő szereket, csigapelleteket, növényvédő szereket stb. A gyógyszereket legjobb zárható kazettában vagy gyógyszeres szekrényben tárolni. A tisztítószereket együtt tárolhatja zárható szekrényben, vagy olyan helyen (kamra, kamra stb.), ahol az ajtó tartósan zárva van.

Ha gyermeke tisztítószert evett/ivott, kérdezze meg orvosát vagy a mérgezési központot, mit tehet ennek ellensúlyozására. Nem mindig helyes a gyereket hánytatni, vagy folyadékot adni neki – éppen ellenkezőleg, a helytelen cselekvés még súlyosbíthatja a mérgezést!

Ne töltsön tisztítószert, olajat stb. üres gyümölcsleves palackokba, még akkor sem, ha címkével látja el őket. A kisgyerek nem tud olvasni, de tudja, hogy néz ki a gyümölcslé, ezért rossz folyadékot iszik, aminek súlyos következményei lehetnek.

BIZTONSÁG A GYERMEKSZOBÁBAN

BIZTONSÁG A GYERMEKSZOBÁBAN

Ügyeljen a jóváhagyó pecsétre

A gyerek saját gyerekszobájában szeretne helyet kapni a játékra és a gőz kiengedésére. Magától értetődik, hogy ennek a helyiségnek különösen biztonságosnak kell lennie. A gyerekek nem akarnak állandóan a felnőttek szeme alatt lenni, egyedül szeretnének játszani, vagy barátokat hívni magukhoz. Bútorok és játékok kiválasztásakor ügyeljen arra, hogy mindkettő gyermekbarát legyen. Csak azokat a termékeket ellenőrizték és találták jónak, amelyek megfelelnek a DIN szabványoknak, vagy minőségi pecséttel vagy gyártói tanúsítvánnyal vannak ellátva.

Állítson be nem billenő gyerekszobabútorokat

Rögzítse a kiságyat vagy a pelenkázóasztalt, vagy ügyeljen arra, hogy a gyermek ne tudjon kiesni az ágyból. Emeletes ágy vagy tetőtéri ágy esetén megfelelő biztonsági berendezést kell felszerelni. Gyermekbútort csak olyan helyiségben helyezzen el, amely stabilan áll, és védi a széleket, sarkokat, aljzatokat burkolattal. Ha lehetséges, rejtse el a kábeleket – ha láthatatlanok, senki sem botlhat bennük.

Ne töltse túl tele a gyerekszobát, a kicsik mozogni szeretnének, és kevesebb jelentőséget tulajdonítanak a bútoroknak.

Ne felejtsd el az ablakokat és az ajtókat

Az ablakokat és erkélyajtókat zárható kilincsekkel rögzítse, hogy a gyerekek ne tudják egyedül kinyitni, kimászni és esetleg leesni. Maradjon a szobában, ha kinyitja az ablakot, hogy kiszellőztesse. Az ajtódugók védenek a fájdalmas beszorulás ellen. Kerülje az üvegajtókat a gyerekszobákban.

Általában az üvegajtóknak/üvegfalaknak meg kell felelniük a biztonsági előírásoknak.

Korának megfelelő játék

Az életkornak megfelelő játékoknak van értelme. A kisgyermekek mindent a szájukba vesznek, és lenyelhetik a labdákat, játékfigurákat, építőkockákat, műanyag alkatrészeket stb., vagy megfulladhatnak. Csak olyan játékokat hagyjon a helyiségben, amelyeknek valószínűleg nem esik bántódása (nagy építőkockák, könyvek, plüssállatok – itt ellenőrizze, hogy a szemek rögzítve vannak-e vagy szorosan felvarrva)

Szívesebben használ kémiakészleteket vagy kísérleti készleteket utódaival együtt. Elektronikus játékok vezérlése – fulladásveszély kis alkatrészek vagy elemek miatt.

BIZTONSÁG A KONYHÁBAN

A tűzhely

Ha a gyerekek védelméről van szó a konyhában, akkor először a tűzhely jut eszünkbe, hiszen ez a legnagyobb veszélyforrás. Annak érdekében, hogy a tűzhely forgatógombjait megóvjuk a kíváncsi gyerekek kezétől, védőkupakokkal kell ellátni vagy süllyeszteni kell őket. Szintén célszerű a főzőlapokat védőrácsokkal védeni, és forró edényeket vagy serpenyőket elhelyezni a hátlapokon. Szörnyű égési sérülések keletkeznek, ha olajok vagy zsírok ömlenek a gyerekekre. Amikor elhagyja a konyhát – csörög a telefon vagy csörög a bejárati ajtó – először mindig ellenőrizze a tűzhelyet, hogy elkerülje az ehhez hasonló baleseteket. Kapcsolja ki az összes tányért – még a legkisebb megszakítás esetén is –, amint eltávolodik a tűzhelytől. Ha a panelek hidegek, nincs füst vagy tűz.

A sütő

Rögzítse ne csak a tűzhelyet, hanem a sütőt is (ajtó/ablak), hogy ne nyíljon ki és ne essen például egy kisgyerek fejére, vagy a sütőajtó széle sérülést okozzon.

Gyermekbiztonsággal ellátott elektronikus eszközök – a bekapcsolás hasznos

A konyha lenyűgözi a gyerekeket, nincs benne minden, amit felfedezhetne - sajnos sok veszélyes tárgy, mint például különféle kések vagy olló, kávéfőző, vízforraló, turmixgép, aprító, kenyérsütőgép és még sok más. Ahol gyerekzárat szereltek fel - pl. a kenyérsütő gépen – állítsa be.

Hagyja, hogy a gyerekek részt vegyenek és kreatívak legyenek, de mutasson rá a veszélyekre és mutasson példát.

rt.

BIZTONSÁG A KONYHÁBAN
Tisztítószerek és nem megfelelő élelmiszerek

Tisztítószerek és nem megfelelő élelmiszerek

Zárja el a konyhai tisztítószereket, forró fűszereket, alkoholt és minden olyan élelmiszert, amely nem biztonságos a gyermekek számára, vagy tárolja őket magasan. Aki sót, borsot, cukrot vagy lisztet kóstol, az megtudja, mi ízlik és mi nem; a nyers tészta vagy a rizs nem tesz sok kárt. Más a helyzet a csípős chili szósszal vagy az alkohollal – allergiás reakciók, légzési nehézségek, eszméletvesztés… (lásd a gyógyszerekről és tisztítószerekről szóló részt az általános tanácsok alatt).

Tűzveszély

A tűzjelzők és tűzvédelmi takarók minden konyhában megtalálhatók. Füstjelzés esetén a tűzvédelmi érzékelő riaszt, ha a tűzhelyen hagyott egy serpenyőt forró tartalommal és a zsír meggyullad. A tűzoltótakaróval pedig kis tüzeket is elfojthatsz és elolthatsz. Nem szabad vízzel oltani!

BIZTONSÁG A FÜRDŐSZOBÁBAN

BIZTONSÁG A FÜRDŐSZOBÁBAN

Elektromos készülékek, tisztítószerek és kozmetikumok

A fürdőszobában az elektronikai eszközök - például hajszárító, hajsütővas, borotva, elektromos fogkefe - és rengeteg kozmetikum (sampon, dezodor, sminktermékek) és tisztítószerek gyűlnek össze. Amíg kicsi gyerekek vannak, a különféle szekrényeket le kell zárni, hogy a kicsik ne férhessenek hozzá ezekhez a dolgokhoz. Egy korty samponnak nem lesz nagy hatása, de mi történik, ha a bekapcsolt hajszárító a fürdőkádba kerül? Ilyen súlyos, akár végzetes baleseteket is nehéz elképzelni – és mégis minden évben előfordulnak!

Kád vagy zuhanyzó

Fürdés közben ne hagyjuk felügyelet nélkül a kisgyermekeket, még nagyobb testvérek társaságában sem. A nagyobbik gyerek a testvérrel játszik, aki belecsúsztatja a fejét a vízbe, vagy elmerül a testvére által, amit nem ártó szándékkal, hanem játéknak tekintenek.

A legjobb esetben a gyerek már nem akar a bátyjával/húgával fürödni, vagy sikoltozni kezd, ha meglátja a kádat. Egy állítólagos szórakoztató játék az alámerülés szörnyű tragédiává válhat, amikor a kisgyermek megfullad.

Csúszásgátló betétek

Ne csak helyezze a gyermekfürdőkádat bármilyen alapra, hanem ügyeljen a biztonságos rögzítésre is. Jó biztonsági óvintézkedések a csúszásmentes zuhany- és fürdőszőnyegek, amelyek megvédik a gyerekeket a megcsúszástól és a következményes sérülésektől.

Vízhőmérséklet - csapok

Minden alkalommal ellenőrizze újra a csapok beállítását. A túl hideg víz csak kellemetlen, a túl forró víz súlyos forrázáshoz és égési sérülésekhez vezet. Mindig ellenőrizze a víz hőmérsékletét, mielőtt a gyermeket kádba vagy zuhany alá helyezi.

Fürdőjátékok

Ha a fürdőkádban lévő játékokról van szó, ügyeljen arra, hogy ne legyenek túl kicsik - fulladásveszély - és gyermekbarát anyagból készüljenek.

Fürdőszoba kulcs

A fürdőszoba kulcsának eltávolításával megakadályozza, hogy a gyermek bezárja magát.

Vízhőmérséklet - csapok
BIZTONSÁG A KERTBEN ÉS AZ ERKÉLYEN/TERASZON

BIZTONSÁG A KERTBEN ÉS AZ ERKÉLYEN/TERASZON

Mérgező növények, tövisek, éles szélű levelek

A saját otthonában lévő kert a gyerekek paradicsoma, ahol játszhatnak, szaladgálhatnak és felfedezhetik. Sok cserje és virág nincs tudatában annak, hogy méreganyagokat tartalmaznak, mivel egy felnőtt (remélhetőleg) nem veszi az ismeretlen bogyókat a szájába, és nem feltétlenül támadja meg a leveleket/virágokat. Az utódok egészen másképp viselkednek, mindent, ami növekszik és gyarapodik - természetesen mászkálva és menekülve is - kézzel megragadják, leszedik vagy megeszik. Emlékszel, milyen a homok íze? Vagy akár földigiliszta? Nézze meg cserjeit és virágágyásait – van köztük gyöngyvirág, gyöngyvirág, borostyán, leander, angyaltrombita, gyűszűvirág? Nem minden növényi toxin azonnal halálos, az allergiás reakció vagy a gyomorrontás rövid időn belül elmúlik, vagy hatékonyan kezelhető. De a Flora egyes képviselőivel nem szabad tréfálkozni, és a következmények súlyosak, sőt végzetesek is.

Kert újratervezésekor, ha még vannak kisgyerekeid, kérj tanácsot, hogy mely növények biztonságosak, ha gyermeked étlapjára kerülnek. Egyelőre kerüljük az éles szélű levelű növényeket - agavé- vagy szúrós - kaktuszok. Később megvásárolhatja ezeket, amikor gyermekei tudják, hogyan kell megfelelően kezelni a növényeket.

Műtrágyák, növényvédő szerek

A kert virágzásához és virágzásához a növényeknek műtrágyára és megfelelő talajra van szükségük. Valószínűleg gyomirtót és rovarpermetet fog használni. Kerti szerszámokat, például csákányt, ásót, gereblyét stb. is használnak, és a robotfűnyíró gondoskodik a megfelelő gyepről.

Csakúgy, mint a háztartási tisztítószerek, úgy a növényi trágya és növényvédő szer sem tartozik a gyerekek kezébe. Zárjon ki mindent, ami bármilyen módon káros a gyermekre. Ezeket a tárgyakat tartsa távol a gyermekektől, lehetőleg zárt szekrényekben vagy fészerekben, kerti ólakban stb. Ide tartozik még a benzin (fűnyírókhoz), a kenőolajok, a motorolajok stb.

Műtrágyák
Medence vagy úszótó

Medence vagy úszótó

Egy gyönyörű medence vagy úszótó a kert gazdagítója, és egyre gyakrabban találkozhatunk otthonokkal. A víz óriási vonzerőt gyakorol a gyerekekre, varázslatosan vonzza őket. Soha ne hagyjon kisgyermekeket és úszni nem tudókat felügyelet nélkül a kertben, ha a medence/tó nem rendelkezik biztonságos burkolattal/kerítéssel. Még egy kis pancsoló is halálos csapdává válhat, a gyerekek megfulladhatnak néhány centiméteres vízben! Távolítsa el a beszállást segítő eszközöket - létrákat -, amint gyermekeivel elhagyja a medencét. Észrevétlen pillanatokban a kicsik felmásznak a létrán, és beleesnek a vízbe. A fulladásos halál néma, a gyerek akkor sem tud sírni, ha a víz alá dugja a fejét! Az 1-5 éves gyermekeknél a fulladás a leggyakoribb halálok, az 5-10 év közötti gyermekeknél a második leggyakoribb halálok a közúti közlekedés után!

A házi kedvencek is megfulladhatnak, ha nem tudnak megragadni a csúszós felületeken, és nem tudnak kiszállni a medencéből

Ne feledkezzünk meg az esőhordóról sem – ha egy gyerek felmászik egy fotelbe és beleesik a hordóba, valószínűleg nem tud magától kijutni, és megfullad, ha a balesetet nem veszik észre. Fedővel vagy ráccsal a vízcsonk megfelelő zárást kap, ezért ártalmatlan.

Ön felelős azért, hogy senki ne szenvedjen bántódást az Ön tavában vagy medencéjében, sem a saját gyermekét, sem a szomszéd gyermekét, aki eltéved a kertjében. Kertjét ezért már be kell keríteni, hogy idegen gyerek ne férhessen be, vagy még jobb, ha saját maga keríti be a tóban/medencében, vagy letakarja az úszómedencét. Még ha az optika szenved is – a biztonság az első!

Erkély korlátok, kerítések

Elég magas az erkély korlátja, vagy van értelme az ideiglenes kiegészítő biztonságnak? Közel vannak egymáshoz a rudak, vagy átférne egy gyerek feje? Nem akarjuk az ördögöt a falra festeni, inkább legyünk túl óvatosak, minthogy veszítsünk. Ezért távolról sem helikopterszülők, hanem felelősségteljes emberek, akik megelőző intézkedéseket tesznek.

Kerti kerítés létesítésekor ügyeljen arra, hogy a léceken ne nyúljanak ki veszélyes tüskék a levegőbe – sem gyerekek, sem állatok nem akarnak felkarolni.

Erkély korlátok, kerítések
Jóváhagyási pecséttel ellátott játszótéri eszközök

Jóváhagyási pecséttel ellátott játszótéri eszközök

Csak olyan játékeszközt használjon, amely rendelkezik hitelesített biztonsági pecséttel. Alaposan tesztelték és jónak/biztonságosnak találták. A mászókákat, csúszdákat, hintákat rendszeresen ellenőrizni kell, hogy nincs-e benne hiba. Minden csavar meg van húzva? A fa szilánkja, vagy már elkorhadt? Válasszon könnyen kezelhető műanyagból vagy szilánkmentes fából készült kerti bútorokat, kerülje az üvegelemeket, és rögzítse az éleket, sarkokat megfelelő védőszárnyakkal. Mindig mondd a gyerekeidnek, hogy ne másszanak fel székre vagy asztalra.

Ha nyilvános játszótérre látogat, nézze meg a felszerelést. Kérjük, ha sérült, törött játszóeszközt észlel, jelezze az önkormányzatnak, hogy a kárt megjavítsák, vagy a hibás hintát/csúszdát kicseréljék. Ezzel nem csak a saját gyermekét védi meg, hanem minden kis játszótér látogatót is.

Napvédelem

Óvja gyermekeit a túl sok napfénytől! Ültesse be kertjét árnyas fákkal, vagy ahol ez nem lehetséges, állítson fel napernyőket vagy napellenzőket – ismét stabil lábazattal/gyerekbiztonsággal. Játék közben a gyerekek megfeledkeznek a térről és az időről, és mindenképpen a napról. Fennáll a napszúrás veszélye, és ha csak leégésről van szó, az semmiképpen sem kellemes és károsítja a bőrt. A napvédő sapkák/sapkák segítenek megvédeni az érzékeny fejbőrt.

Ablak és ajtó biztonság

Használjon zárható ablak- és ajtóbiztonsági eszközöket, amelyek betörésgátló hatásúak. A gyerekek túl gyakran esnek ki a nyitott ablakon, mert csak látni akarták, mi folyik az ablak előtt. Túlságosan meghajolnak vagy felmásznak az ablakpárkányra, túlsúlyosak lesznek, és több métert a földre zuhannak.

Napvédelem
Jóváhagyási pecséttel ellátott játszótéri eszközök

Jóváhagyási pecséttel ellátott játszótéri eszközök

Csak olyan játékeszközt használjon, amely rendelkezik hitelesített biztonsági pecséttel. Alaposan tesztelték és jónak/biztonságosnak találták. A mászókákat, csúszdákat, hintákat rendszeresen ellenőrizni kell, hogy nincs-e benne hiba. Minden csavar meg van húzva? A fa szilánkja, vagy már elkorhadt? Válasszon könnyen kezelhető műanyagból vagy szilánkmentes fából készült kerti bútorokat, kerülje az üvegelemeket, és rögzítse az éleket, sarkokat megfelelő védőszárnyakkal. Mindig mondd a gyerekeidnek, hogy ne másszanak fel székre vagy asztalra. Ha nyilvános játszótérre látogat, nézze meg a felszerelést. Kérjük, ha sérült, törött játszóeszközt észlel, jelezze az önkormányzatnak, hogy a kárt megjavítsák, vagy a hibás hintát/csúszdát kicseréljék. Ezzel nem csak a saját gyermekét védi meg, hanem minden kis játszótér látogatót is.